„Guzik z Pętelką” LOGOPEDA
Konsultacje Online

Jak pracujemy w „Pętelce”?

W związku z tym, że o pomoc pytają mnie głównie rodzice dzieci, u których zauważono lub podejrzewa się problem logopedyczny, poniższy opis dotyczy zajęć prowadzonych z dzieckiem.

Dziecko, które przystępuje do zajęć online jest na wstępie badane przez logopedę, w celu rozpoznania i oceny problemów, mających związek z rozwojem mowy. Częstotliwość spotkań z logopedą ustalana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb dziecka i czasu, którym dysponują jego rodzice, ponieważ na wszystkie wirtualne zajęcia dziecko zapraszane jest z rodzicem, który uczestniczy w ćwiczeniach. Podczas spotkania online logopeda przeprowadza zajęcia i ocenia ich przebieg, analizuje dotychczasową pracę, dobiera odpowiednie dla dziecka i jego sytuacji ćwiczenia, a także dokładnie instruuje rodziców pod kątem pracy z dzieckiem. Jest to też czas dla rodziców na rozmowę z logopedą i wyjaśnianie wszelkich wątpliwości. Najczęściej spotkanie online trwa około godziny. W pracy z każdym logopedą konieczne jest, aby pomiędzy zajęciami zachowana była ciągłość zadanych ćwiczeń, które aby przyniosły efekt, muszą być wykonywane codziennie. Niekiedy nasz sukces logopedyczny wymaga dodatkowej pomocy np. ortodonty, czy foniatry. Jeśli zachodzi taka konieczność, zawsze zwracam się do specjalistów z prośbą o pomoc lub konsultację.

Wszystkie teksty oraz zdjęcia zamieszczone na stronie są moją własnością. Ich kopiowanie i publikowanie na stronach internetowych
bez mojej zgody, jest naruszeniem praw autorskich (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).