„Guzik z Pętelką” LOGOPEDA
Konsultacje Online

O „PĘTELCE”

Pomysł uruchomienia logopedycznych konsultacji online był wynikiem zbiegu okoliczności... Zmieniając miejsce zamieszkania, chciałam dokończyć prowadzone terapie logopedyczne swoich podopiecznych. W porozumieniu z rodzicami dzieci, w ramach swoistego eksperymentu, postanowiliśmy spróbować. Wszystkie terapie zakończyły się sukcesem, a w międzyczasie do zajęć online przystąpiły kolejne dzieci. Tak powstał „Guzik z Pętelką”.

W zakładce OPINIE mogą Państwo przeczytać, co na temat zajęć online sądzą moi byli już podopieczni oraz ich rodzice.

Dla kogo jest „Pętelka”?

- dla rodziców, którzy z jakiegoś powodu są zaniepokojeni lub po prostu ciekawi rozwoju mowy swojego dziecka i szukają łatwego i szybkiego dostępu do logopedy, celem zasięgnięcia jego opinii i porady

- dla dzieci mówiących w języku polskim, mieszkających zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju, które potrzebują pomocy polskiego logopedy, z uwagi na występujące u nich trudności w rozwoju mowy (np. wady wymowy, opóźniony rozwój mowy (...))

- dla rodziców dzieci z wadami wymowy, którzy z uwagi na różne okoliczności, nie mogą lub nie chcą uczestniczyć z dzieckiem w tradycyjnej terapii logopedycznej

- dla młodzieży i dorosłych, dla których wirtualne spotkania logopedyczne wydają się ciekawą alternatywą

Pracę nad rozwojem i terapią mowy opieram na programach autorskich, które piszę indywidualnie dla każdego dziecka. W „Pętelce” jednorazowo pracuję z pięcioma osobami, co oznacza, że w jednym czasie prowadzę maksymalnie 5 równoległych, regularnych terapii mowy. Miejsce na zajęcia dla kolejnej osoby zwalania się, kiedy jedna z dotychczasowych terapii dobiega końca.

Aby skorzystać z zajęć online potrzebne są: dostęp do Internetu, kamera internetowa, głośniki, mikrofon, komunikator Skype oraz adres e-mail.


W przypadku dzieci - na wirtualne spotkanie dziecko zapraszane jest z rodzicem lub prawnym opiekunem.


Możliwość przystąpienia do zajęć online, zależna jest od pomyślnego przebiegu rozmowy próbnej z logopedą. Rozmowa taka jest bezpłatna i odbywa się za pośrednictwem komunikatora internetowego Skype. Służy naszemu poznaniu się, sprawdzeniu jakości połączenia internetowego oraz ocenieniu, czy dany problem może być pomyślnie korygowany online.Zachęcam do dokładniejszego zapoznania się z „Pętelką”

mgr Hanna M. Cyran
logopeda kliniczny
Wszystkie teksty oraz zdjęcia zamieszczone na stronie są moją własnością. Ich kopiowanie i publikowanie na stronach internetowych
bez mojej zgody, jest naruszeniem praw autorskich (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).